3-sterren

Michelin eert Tim Boury met 3 sterren, Kobe Desramaults met 1 ster

ROESELARE - Ek jaar wordt er  verlangend naar uitgekeken: de Michelin-sterren. En er zijn nog zekerheden in het leven. Tim Boury kreeg voor het vierde opeenvolgende jaar 3 sterren, de top van het culinaire genot. Enkel het Antwerpse Zilte van meesterkok Viki Geunes komt op eenzelfde niveau in België. In totaal krijgen 22 West-Vlaamse restaurants één of meerdere sterren.

foto: Belga  

Michelin gaf voor het eerst ook een ster aan 13 nieuwkomers. Daarbij liefst 3 West-Vlaamse restaurants. Die eer viel te beurt aan Kobe Desramaults (ex-In de Wulf, Dranouter), aan Wouter Van Tichelen van restaurant Mémoire in Brugge en aan Dimitri Proost van restaurant HAUT in Oostende. Merkwaardig is dat – met dank aan HAUT – Oostende voor het eerst sinds geruime tijd opnieuw een sterrenzaak rijker is.

Poperingenaar Kobe Desramaults mocht eveneens een eerste ster in ontvangst nemen voor zijn restaurant Eliane in Brussel. Desramaults haalde eerder al sterren met In De Wulf in Dranouter en Chambre Séparée in Gent.

In de categorie ‘Bib Gourmand’ kwam Jacobin van chef Carl Van Oyen in Brugge aan bod als West-Vlaamse nieuwkomer.

Volledige lijst West-Vlaanderen

Drie sterren

Boury (Roeselare)

Twee sterren

Castor (Beveren-Leie)

La Durée (Izegem)

Bartholomeus (Knokke-Heist)

De Jonkman (Sint-Kruis)

Eén ster

Mémoire (Brugge, nieuwkomer)

Sans Cravate (Brugge)

Zet’Joe by Geert Van Hecke (Brugge)

De Zuidkant (Damme)

Hostellerie St-Nicolas (Elverdinge)

Boo Raan (Knokke-Heist)

Cuines,33 (Knokke-Heist)

Sel Gris (Knokke-Heist)

Table d’Amis (Kortrijk)

Rebelle (Marke)

Vol-Ver (Marke)

Haut (Oostende, nieuwkomer)

Willem Hiele (Oudenburg)

L’Envie (Sint-Denijs)

Carcasse (Sint-Idesbald)

Goffin (Sint-Kruis)

Bar Bulot (Zedelgem)