Vespa Tours

Starter in de kijker: Kiki’s Vespa Tours laat frisse wind waaien aan de Westkust

OOSTDUINKERKE - Na jarenlang actief te zijn geweest in de plaatselijke horeca, besloten Kirsten Claes en Christophe De Vriendt om in een totaal andere sector van nul af aan te herbeginnen. Hun zoektocht naar het spreekwoordelijke gat in de markt aan de Westkust, mondde uit in de oprichting van een 'vespabedrijf' voor toeristen of groepen maar ook voor bedrijven die richting een bijzondere teambuilding denken.      

Voor het duo is het een ondernemersdroom die uitkomt. “We dachten er al jaren over na, maar in combinatie met een horecazaak, was dat niet eenvoudig”, zeggen Kirtsen Claes en Christophe De Vriendt. “Na de verkoop van ’t Zoet Genot, op de dijk van Oostduinkerke, lag de weg open om onze droom in te vullen.”

Er is meteen fors geïnvesteerd in de zaak. Liefst 38 pistachegroene en hagelnieuwe vespa’s van het type Piagio Primavera kunnen afgehuurd worden. Er wordt gewerkt met een all in prijs, voor een halve dag (75 euro) of een volle dag (100 euro). De eerste maanden waren veelbelovend. Je zag de vespa’s als het ware overal opduiken, ook in het hinterland. “We bieden net dat tikkeltje meer aan zee”, zeggen de ondernemers. “Via social media willen we nu volop werken aan onze naamsbekendheid.”

Christophe De Vriendt mag dan al een starter zijn, hij is ook een serial entrepreneur. Iemand die ervan houdt om from scratch een nieuwe zaak uit de grond te stampen. Met Kiki’s Vespa Tours is hij inmiddels aan zijn vierde bedrijf toe: twee bedrijven in de bouw en één in de horeca, die hij dan telkens overliet. “Het ondernemen zit mij gewoon in het bloed”, aldus De Vriendt.