Knokke Finis Terrae

Vastgoedtycoon Johan Vandendriessche (VDD) wil via Belfius de gewezen Knokse penthouse van Paul Gheysens kopen

Bij de operatie 'uitverkoop' deed Paul Gheysens twee jaar terug ook zijn Knokse penthouse (aan Finis Terrae) van de hand aan de bank Belfius. Belfius zou nu hetzelfde pand verkopen aan de West-Vlaamse bouwondernemer Johan Vandendriessche, zo melden diverse media.

Johan Vandendriessche maakte fortuin in de textiel- en modesector. In België zette hij onder meer de merken Massimo Dutti en Beneton op de kaart. Daarna koos hij voor een carrièrewissel wat in 2011 leidde naar de oprichting van bouwbedrijf VDD Project Development. Op de dijk van Nieuwpoort is VDD bezig met de restauratie van een van de meest iconische gebouwen aan de Belgische kust. VDD mikt vooral op het luxesegment en kan al een hele rij referenties voorleggen.

Johan Vandendriessche zou het ruime (500 vierkante meter + 300 vierkante meter terras) Knokse luxepand, dat eertijds aan Paul Gheysens toebehoorde, nu willen kopen van Belfius. Volgens bepaalde media zal de deal heel binnenkort worden afgerond voor een bedrag van 25 miljoen euro. Belfius zou voor de penthouse van Paul Gheysens 23 miljoen euro op tafel hebben gelegd. Die laatste operatie kaderde in de operatie schuldafbouw van Ghelamco’s voorman Paul Gheysens.