Minister Weyts wil samenwerken met de bedrijfswereld om het lerarentekort op te lossen
Vlaams minister Ben Weyts (N-VA) wil gastdocenten uit het bedrijfsleven voor de klas zetten om het nijpend lerarentekort in het… Lees meer
BelOrta in Sint-Katelijne-Waver verkocht maandag de eerste witte asperges van het jaar en schonk de opbrengst aan een goed doel.
Teler De Molenkouter uit Sint-Katelijne-Waver voerde de allereerste twee kisten met acht schalen (500 gr) per kist aan. METRO Cash & Carry haalde deze primeurkistjes binnen en betaalde hiervoor 200 euro per schaal.
BelOrta verdubbelde de opbrengst en schonk het totaalbedrag van 6.400 euro aan SOS Kinderdorpen. Ambassadrice Kim Gevaert kwam de cheque persoonlijk in ontvangst nemen. Het aspergeseizoen is nu officieel van start gegaan bij BelOrta. Wekelijks wordt er een grotere aanvoer verwacht, maar echt grote productiepieken komen er traditioneel pas vanaf mei.
Witte asperges zijn typische seizoensgroenten waar heel wat topchefs en hobbykoks naar uitkijken. De Molenkouter was er extra vroeg bij, want officieel wordt het Belgische aspergeseizoen pas op de derde donderdag van april afgetrapt. 24 juni, het feest van Sint-Jan, is het einde van het seizoen.
De opbrengst van de primeurs van dit jaar gaat dus naar SOS Kinderdorpen. “Deze gift kan een groot verschil maken voor een kind dat er alleen voor staat”, zegt ambassadrice en olympisch kampioene Kim Gevaert. SOS Kinderdorpen biedt kinderen die er alleen voorstaan een liefdevolle thuis, waar ze onvoorwaardelijke zorg krijgen en gewoon kind kunnen zijn. Dat doet SOS Kinderdorpen in 134 landen, waaronder België.
Kim Gevaert is trouwens zelf een grote aspergeliefhebber. “Ik kijk altijd uit naar het aspergeseizoen en eet ze het liefst in een pastagerecht.”
In 2016 werden via BelOrta maar liefst 1.400.000 kg losse witte asperges verhandeld, een stijging van 30% tov 2015. Er werden tevens 2.300.000 schaaltjes van 500 gr. verkocht. Dat brengt het totaal op meer dan 2.500.000 kg. Naast witte asperges pakt BelOrta ook uit met een groeiend aanbod groene asperges. Ook het aanbod geschilde asperges wordt verder uitgebouwd en vindt zijn weg, zowel in retail als in het gespecialiseerde horecagroothandelskanaal.
Horecagroothandel METRO Cash & Carry zal de gekochte primeurs via zijn tien filialen aanbieden aan zijn top-horecaklanten.
Vlaams minister Ben Weyts (N-VA) wil gastdocenten uit het bedrijfsleven voor de klas zetten om het nijpend lerarentekort in het… Lees meer
ANTWERPEN - MECHELEN - Na het pensioen van Francis Vercammen als dierentuindierenarts, gingen Zoo Antwerpen en Planckendael op zoek naar… Lees meer
MECHELEN - Liberty Global, de huidige meerderheidsaandeelhouder van Telenet, wil het telecombedrijf van de beurs halen. Een gepland bod van… Lees meer
MECHELEN - Zennegat 13, het café en eethuis aan het Zennegat in Mechelen, is op zoek naar een overnemer. Na… Lees meer
ELEWIJT/MECHELEN - Café Den Toog aan de Tervuursesteenweg in Elewijt, op de grens met Boekt-Perk, stond al even droog en… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen