Plopsa zet CEO Van den Kerkhof aan de deur: “Iedereen besefte dat Steve hier niet ongeschonden uit zou komen”
DE PANNE - SCHELLE - Steve Van den Kerkhof moet opstappen als CEO van de pretparkengroep achter Plopsaland, als gevolg… Lees meer
Architecte Gita Callaerts vestigde zich met haar nieuwe bureau C+ Architecten in het Lierse bedrijvenpark Duwijck. Zij mikt op totaalprojecten waarin architectuur, interieur en tuin samen uitgewerkt worden.
“Ik had voorheen reeds een eigen bureau samen met een collega uit mijn studentenjaren. Maar toen zij ziek werd, was ik genoodzaakt om een nieuwe start te nemen. Na enkele moeilijke maanden sta ik er terug met C+ Architecten, met nieuwe moed en een nieuwe visie”, zegt Gita Callaerts.
In 2007 studeerde ze af als architect aan het toenmalige Henri Van de Velde-Instituut en een jaar later sloot ze de opleiding Manama Monumentenzorg succesvol af. “Eerder toevallig vond ik met mijn vroegere collega een kantoor in het centrum van Lier. Ons huidige kantoor bevindt zich ook in Lier. Niet meer in het centrum, want dit gaf praktische problemen voor onze klanten. maar in bedrijvenpark Duwijck naast de ring rond Lier. Het is een goede uitvalbasis met veel parkeergelegenheid en bedrijvenkantoor Xeikon biedt een uitstekende infrastructuur.”
Gita werkt er voorlopig samen met één collega. “Geen architect, maar iemand met jarenlange praktijkervaring in de bouwwereld. Daarnaast doe ik een beroep op externen voor stabiliteitsstudie, epb-verslaggeving, veiligheidscoördinatie, ventilatieverslaggeving, interieurarchitectuur en tuinarchitectuur.”
Voor de jonge architecte moet architectuur voornamelijk pragmatisch zijn. “Geen verloren hoekjes of vreemd gepositioneerde ramen, maar een praktisch invulling van het te realiseren project. Het principe Form Follows Functon van Louis Sulliivan is nog steeds actueel. Als klein bureau is het niet zo gemakkelijk om innovatief te zijn, maar ik wil mijn eigen ontwerpen blijven vernieuwen en steeds op zoek gaan naar nieuwe producten en bouwprincipes.”
Ze staat open voor heel diverse projecten. “Zowel een kleine renovatie in de binnenstad met een beperkt budget als een nieuw appartementsgebouw, Maar specifiek mik ik wel op totaalprojecten waarin architectuur, interieur en tuin samen uitgewerkt worden, zowel nieuwbouw als renovatie. Hiervoor word ik bijgestaan door enkele experten in hun vakgebied. Samen kunnen we een totaalpakket aanbieden, maar de klant heeft slechts één aanspreekpunt, wat miscommunicatie en misverstanden vermijdt.”
Een lijst met interessante starters vindt u op onze overzichtspagina.
DE PANNE - SCHELLE - Steve Van den Kerkhof moet opstappen als CEO van de pretparkengroep achter Plopsaland, als gevolg… Lees meer
DUFFEL - Dirk Bontridder, voormalig hoofd van Reynaers Group, is benoemd tot nieuwe CEO van het Amerikaanse analysebedrijf PerkinElmer. De… Lees meer
REGIO – SD Worx berekende dat de bruto maandsalarissen op vier jaar tijd in Vlaanderen effectief gestegen zijn met 18… Lees meer
MECHELEN - Zennegat 13, het café en eethuis aan het Zennegat in Mechelen, is op zoek naar een overnemer. Na… Lees meer
ELEWIJT/MECHELEN - Café Den Toog aan de Tervuursesteenweg in Elewijt, op de grens met Boekt-Perk, stond al even droog en… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen