Colruyt

Colruyt tekent oproep voor milieuvriendelijke vrachtwagens

Bedrijven uit de retail-, voedings- en transportsector pleiten bij Europa voor milieuvriendelijke vrachtwagens. Bij de 36 ondernemingen tekende ook Colruyt Group uit Halle de oproep. Zij roepen de Europese Commissie op om constructeurs te verplichten de CO2-uitstoot van vrachtwagens met bijna een kwart te verminderen tegen 2025.

De ondertekenaars vragen dat de Europese Commissie in het voorstel dat volgende maand op tafel komt truckbouwers verplicht de CO2-uitstoot van vrachtwagens met 24 procent te verminderen tegen 2025. Dat zou de sector helpen om de klimaatdoelstellingen te halen en het zou de bedrijven per vrachtwagen 7.700 euro per jaar besparen.

Volgens de betrokken bedrijven is de transportsector het grootste klimaatprobleem van Europa, want verantwoordelijk voor 27 procent van de totale CO2-uitstoot. Vrachtwagens zijn goed voor een kwart van de CO2-uitstoot van de transportsector.

De bedrijven pleiten voorts voor verplichte quota voor de verkoop van zero-emissievrachtwagens zoals elektrische voertuigen.

De Europese vereniging van constructeurs Acea haastte zich om deze eisen onrealistisch te noemen en legt de lat veel lager. Een daling van de CO2-uitstoot met zestien procent tussen 2019 en 2030, met een tussentijdse