Bedrijfsevenementen zijn al jaren een vaste waarde in en rond de studio’s van het Lintse bedrijf. Maar AED ontvangt jaarlijks ook tien tot twintig huwelijksfeesten. Om de gasten nog meer mogelijkheden te bieden werden plannen gesmeed voor een toekomstgerichte feestlocatie. Na enkele maanden van voorbereiden werd dit voorjaar The Glasshouse by AED opgetrokken. Tijdens een bezoek is het duidelijk dat dit veel meer is dan zomaar een feesttent. De uitstraling van een orangerie is het eerste wat opvalt.
“De constructie is 8,10 meter hoog, 35 meter lang en 25 meter breed. Alle mogelijk bedrijfsevenementen, productpresentaties en feesten kunnen we ontvangen. De tent is ideaal voor feesten van 150 tot 600 personen”, licht CEO Glenn Roggeman toe.

Door de openheid hebben de gasten een zicht van 360 graden op de groene omgeving achteraan AED Studios. “De volledige ruimte wordt gekoeld en verwarmd met warmtepompen. De leidingen en technieken bevinden zich onder de grond en zijn onzichtbaar. De elektriciteit komt van de zonnepanelen en batterijen op onze site. Het regenwater wordt opgevangen om traag in de grond te sijpelen, de overschot aan water vangen we op in de vijver. The Glasshouse staat gelijk aan feesten met de kleinst mogelijke ecologische voetafdruk.”
In de tent zijn alle technieken voor geluid, licht en zelfs video aanwezig. “Deze technieken zijn heel discreet aangebracht, onder andere de videowall van twintig vierkante meter. Voor bedrijfsevenementen en zeker ook hun huwelijk zijn mensen op zoek naar beleving. Dit willen we hen op maat bezorgen.”

Voor het creëren van deze beleving werkt AED samen met Elik Productions uit Berchem. Zaakvoerder Avi Elik en zijn team organiseren feesten en evenementen over de hele wereld, van India tot in de Verenigde Staten.
“Wij zetten de dromen van onze gasten om in werkelijkheid. Welk thema ze ook ze willen voor hun huwelijks- of ander feest, wij werken het uit. In Lint komt daar een extra laag op met het duurzame en groene verhaal. Elik Productions gaat daar in mee. Wij werken bijvoorbeeld met bloemen en planten uit een zeer duurzame stof waardoor ze gedurende meer dan honderd feesten gebruikt kunnen worden”, legt Elik uit. Ook met kristallen kroonluchters van tweehonderd kilo zijn er al straffe eyecatchers aanwezig.

De materialen van Elik Productions bevinden zich op het terrein van AED Studios. “Door ze met elektrische vorkliften, opgeladen met eigen zonne-energie, aan te voeren, blijven we duurzaam”, stipt Roggeman aan.
De klanten kunnen de inrichting en decoratie volledig naar eigen keuze selecteren. Voor huwelijken wordt de hele planning overgenomen. “The Glasshouse maakt onze site nog multifunctioneler. Aperitieven op het terras, dineren in The Glasshouse en de party in Studio 6 waar we onze eigen keuken voor de catering hebben, het is allemaal beschikbaar”, overlopen Roggeman en Elik de mogelijkheden.



