Dachser reorganiseert
WILLEBROEK - Dachser Air & Sea Logistics (ASL) heeft het management van zijn businessunits in de regio’s Europa, Midden-Oosten en… Lees meer
Start-up PalletKraft Belgium N.V. uit Mechelen, gevestigd naast Bulo langs de E19, is begonnen met de volautomatische productie en de verkoop van zijn gepatenteerde palletten in golfkarton.
Een PalletKraft-pallet bestaat uit twee vellen automatisch gesneden en gevouwen gegolfd karton. De palletten wegen amper vier kilogram en zijn daarmee volgens het bedrijf 75% lichter dan een doorsnee houten pallet en 86% lichter dan een gehuurde pallet.
Transportkosten schommelen tussen de 0,07 euro en de 0,15 euro/kg, en voor luchttransport gaat dit tot meer dan 1 euro/kg. “Wie gebruik maakt van onze PK-palletten, kan bijgevolg aardig wat besparen. We kunnen onze palletten tevens op maat van de producten maken, zodat de volumecapaciteit van het transportmiddel optimaal kan worden benut waardoor het transport nog efficiënter verloopt.”
Bovendien beschermen de PalletKraft-palletten de goederen even goed en kunnen ze zonder problemen een belasting van 2.500 kilogram dragen.
PalletKraft wordt geleid door ir. Wiet Vande Velde. Het Mechels bedrijf haalde vorig jaar nog 3,5 miljoen euro risicokapitaal op voor de opstart van de volautomatische productielijn.
Het innovatief bedrijf blijft niet onopgemerkt. Zo is het onder meer genomineerd in de categorie Idee van het Jaar voor de Nacht van de KMO van KMO Promoties. De award wordt uitgereikt op 27 maart.
WILLEBROEK - Dachser Air & Sea Logistics (ASL) heeft het management van zijn businessunits in de regio’s Europa, Midden-Oosten en… Lees meer
MECHELEN – De stad Mechelen stelt een lokaal in de Kannunik De Deckersstraat ter beschikking aan bpost. Bpost zoekt op… Lees meer
LIER – Voor ouderen is het niet altijd makkelijk om ervoor te zorgen dat het voetpad voor hun deur sneeuw-… Lees meer
BORNEM – Enkele jaren terug lanceerde Insight Out uit Bornem de Orbo. De ronde of ovale tuinkamers bieden een gezellig… Lees meer
MECHELEN - De vernieuwbouw van Campus De Vest van de Thomas More Hogeschool aan de Zandpoortvest in Mechelen krijgt stilaan… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen